Implanty najczęściej zadawane pytania

1. Ile wynosi całkowity koszt wszczepienia jednego implantu?

Całkowity koszt wszczepienia implantu dwuczęściowego odnaleźć można w cennikach naszych poszczególnych Gabinetów (linki poniżej).

2. Jakiego producenta są implanty wszczepiane w naszych Gabinetach?

Implanty dwuczęściowe na których pracujemy to:

  •  Alpha Bio izraelski system,który stwarza niesamowite możliwości estetyczne mocno zbliżone do efektu naturalnych zębów. Nowościa sa implanty Alpha Bio Neo których unikalny kształt pozwala na implantację w bardzo wymagających warunkach.
  • BEGO Implant Systems,niemiecka firma, która swoją działalnością obejmuje cały świat i cieszy się uznaniem w branży. Implanty firmy BEGO charakteryzują się najwyższą jakością, dzięki czemu są cenione przez nabywców. Wyróżnia je m.in. trwałość, estetyka i niezawodność.
  • szwajcarski Straumann, to prekursor implantologii.  Działają od 1974r i jako pierwsi opracowali implanty zębowe.
  • Astra Tech to szwedzki specjalista od implantów. Od 1985 roku są na rynku implantologicznym i ciągle się rozwijają.Wszystkie systemy implantologiczne używane w przychodniach Centrum stomatologicznego Demed wyróżnia je  m.in. trwałość, estetyka i niezawodność. Pracujemy na nich od lat i codziennie. Cenimy sobie wysoką jakość materiałów na których pracujemy. Wszczepiliśmy już ponad 5500 implantów.

3. Czym się różni korona cyrkonowa od korony na podbudowie metalowej?

Korona porcelanowa na podbudowie metalowej wykonana jest najczęściej na stopie chromowo-niklowym. Jej zasadniczą wadą jest zatem możliwość wystąpienia reakcji alergicznej u Pacjentów uczulonych na nikiel. Natomiast korona pełnoceramiczna czyli na podbudowie cyrkonowej jest rozwiązaniem zdecydowanie bardziej estetycznym (nie daje efektu zaciemnienia) ponieważ cyrkon ma barwę zbliżoną do barwy zębów, a ponadto nie ma właściwości alergizujących.

4. Co to jest korona tymczasowa?

U każdego Pacjenta po zabiegu implantacji zastosowane zostaje tymczasowe rozwiązanie czyli tzw. korona tymczasowa pozwalająca mu „normalnie” funkcjonować do czasu zacementowanie stałej pracy protetycznej – korony na stałe. Oznacza to, że Pacjent otrzymuje prowizoryczną koronę od razu po zabiegu, dzięki czemu wszczepiony implant nie jest widoczny, a Pacjent może czuć się komfortowo przez cały okres gojenia. Koszt korony tymczasowej wliczony jest w koszt zabiegu.

5. Co należy dostarczyć na wizytę konsultacyjną?

Każdy Pacjent zgłaszający się na konsultację implantologiczną powinien posiadać aktualne zdjęcie pantomograficzne (panoramiczne) czyli zdjęcie RTG całej szczęki. W Łomży na przykład zdjęcie takie wykonać można w Specjalistycznym Gabinecie RTG przy ul. Sikorskiego 165 (tel. 86 216-46-98).  W razie potrzeby w naszych Gabinetach Pacjent może otrzymać skierowanie na to zdjęcie.

6. Co zrobić w sytuacji, kiedy lekarz stwierdzi zanik kości?

Może się okazać, że po konsultacji i ocenie zdjęcia pantomograficznego lekarz stwierdzi, że kości jest „zbyt mało”, aby możliwe było przeprowadzenie zabiegu implantacji – jest to tzw. zanik kości wyrostka zębodołowego. Sytuacja taka nie jest jednak bez wyjścia. Kość można odbudować z użyciem specjalnego preparatu kościotwórczego, który aplikowany jest Pacjentowi po nacięciu dziąsła. Okres gojenia po zabiegu odbudowy kości wynosi ok. 3 miesiące.

7. Czy możliwe jest usunięcie zęba i natychmiastowa implantacja?

Ekstrakcja zęba lub jego korzenia i natychmiastowe zaimplantowanie tego miejsca jest możliwe, jeśli tylko lekarz stwierdzi, że są ku temu sprzyjające okoliczności (chodzi tu głównie o ilość i kondycję kości). Należy jednak podkreślić, że takie zabiegi są niezwykle rzadkie i nie zalecane przez lekarzy. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest zatem usunięcie zęba lub jego korzenia i „odczekanie” 2-3 miesiące na zagojenie zębodołu, a następnie przeprowadzenie zabiegu wszczepienia implantu.

8. Czy zabieg implantacji jest bolesny?

Zabieg wszczepienia implanta przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesny. Ból pojawić się może dopiero po zabiegu, kiedy znieczulenie przestaje już działać. Jest on porównywalny z bólem występującym po usunięciu zęba. Poza tym należy pamiętać, że lekarz przepisuje Pacjentowi receptę na silniejsze środki przeciwbólowe, które w razie konieczności może zażyć.

9. Czy po zabiegu wszczepienia implantu może wystąpić opuchlizna?

Po zabiegu implantacji możliwe jest pojawienie się opuchlizny utrzymującej się od dwóch do trzech dni. Jest to jednak kwestia indywidualna i nie każdy Pacjent boryka się z tym problemem. Aby zniwelować to zjawisko wskazane są zimne okłady okolic implantacji.

10. Ile wynosi okres gojenia po implantacji?

Okres gojenia po zabiegu implantacji zęba w przypadku implantów dwuczęściowych w żuchwie wynosi 3 miesiące, a w szczęce 6 miesięcy. Należy jednak pamiętać, że jest to również kwestia indywidualna dla każdego Pacjenta.

11. Czy na wszczepiony implant udzielana jest gwarancja?

W naszych Gabinetach udzielamy dziesięcioletniej lub dożywotniej gwarancji. Gwarancja obowiązuje jednak tylko w przypadku Pacjentów, którzy regularnie stawiają się na wyznaczone przez lekarza wizyty kontrolne.

Call Now ButtonZadzwoń Demed