fbpx

W dzisiejszych czasach dążymy do doskonałości. Dbamy o swój wizerunek uważając że jest to klucz do naszego sukcesu. Tak też w całym tym procesie upiększania nie powinniśmy zapominać o najważniejszym komponencie naszej postawy, a mianowicie o pięknym białym uśmiechu. Wielu z nas marzy, by nasze zęby były tak idealne jak te, które widzimy w reklamach. Na tej podstawie wyłoniła się stomatologia estetyczna, która jest specjalnością naszego Centrum Stomatologicznego. Oferujemy Państwu wybielanie dwiema metodami:

  1. Metoda nakładkowa;
  2. „Biały uśmiech w godzinę” (metoda gabinetowa).

Każda z wymienionych metod daje gwarancję śnieżnobiałego uśmiechu.

Nie ufaj zatem uniwersalnym środkom wybielającym po atrakcyjnych cenach. Jest to niebezpieczne dla twoich dziąseł a także może powodować nadwrażliwość zębów. Aby uniknąć takich skutków zaufaj specjalistom, którzy doradzą i dobiorą odpowiedni środek wybielający do twoich zębów.

Na czym polega Metoda nakładkowa??

Na pierwszej wizycie pobieramy wyciski. Pozwalają one na wykonanie przez protetyka dla każdego pacjenta indywidualnie nakładek na zęby z masy plastycznej. Nakładki muszą być dobrze dopasowane. Nakładka jest przezroczysta, wygodna oraz elastyczna zapewnia bezpieczeństwo wybielania podczas snu i jest niemalże niezauważalna w ciągu dnia.

Podczas drugiej wizyty wydajemy pacjentowi nakładki i strzykawki z wybranym przez siebie żelem oraz wyjaśniamy, jak go aplikować do nakładek i na jaki czas je zakładać Pacjent musi pamiętać, że aplikuje żel do jednej szyny i wy bielą najpierw jeden luk zębowy. Niewłaściwe jest aplikowanie żelu do dwóch szyn jednocześnie, ponieważ nie będziemy w stanie ocenić stopnia i efektu wybielenia. W domu w prosty sposób pacjent umieszcza nakładkę wypełnioną żelem na zębach pozostawia na całą noc. Efekt jest widoczny bardzo szybko, często już po pierwszej nocy.

„Biały uśmiech w godzinę” – metoda gabinetowa

W metodzie gabinetowego wybielania stosuje się tzw. żele światłoutwardzalne, których działanie wybielające aktywowane jest specjalną lampą, emitującą światło o odpowiedniej długości fali (najczęściej niebieskie – „zimne”, będące najmniej inwazyjnym).

Zabieg rozpoczynamy dokładnym oczyszczeniem zębów i nałożeniem na dziąsła specjalnego preparatu ochronnego. Następnie stomatolog pokrywa zęby żelem, opartym na wysokim stężeniu nadtlenku wodoru (od 15-35%), który ma właściwości wybielające.

Działanie żelu aktywowane jest światłem lampy. Po pierwszym naświetleniu zęby ponownie pokrywane są preparatem wybielającym i cała procedura zostaje powtórzona w sumie trzykrotnie. Zabieg trwa ok. 45 minut do godziny.

Wioleta Lubiejewska

Zadzwoń Demed