Dlaczego implanty jednoczęściowe?

Każdy gabinet (klinika) stomatologiczny, który decyduje się na wszczepianie implantów staje przed zasadniczym wyborem: który system implantacji wybrać? Nie jest to proste pytanie, jak może się zdawać.

Analigocznie jak pacjent szukający odpowiedniego gabienetu świadczącego usługi implantologiczne podopnie my – Centrum Stomatologiczne Demed, stanęliśmy przed nielada wyborem. Musieliśmy przeanlizować wszystkie za i przeciw każdego producenta implantów oferującego swoje wyroby na polskim rynku.

Niejeden pacjent czytający tę publikację może zapytać: dlaczego nie można wybrać kilku systemów wszczepiania implantów? Ponieważ każda nowowprowadzona metoda implantacji wiąże się z niemałymi środkomi finansowymi potrzebnymi do wdrożenia jej w klinice.

W końcu po wielu godzinach analizy i porównań różnych systemów implantologicznych zdecydowaliśmy, iż będą to implanty jednoczęściowe. Dlaczego implanty jednoczęściowe?

  1. Mała inwazyjność – w porównaniu do implantów dwuczęciowych strefa obrażeń podczas zabiegu implantacji jest znacznie mniejsza. Skutkuje to zminimalizowaniem bólu oraz czasu regeneracji tkanek po zabiegu.
  2. Maksymalna szybkość uzupełnienia ubytku w uzębieniu pacjenta – implant jednoczęściowy pozwala na osadzenie korony tymczasowej na implancie chwilę po jego wszczepieniu. Pacjent po godzinnym zabiegu może cieszyć się nowym zębem.
  3. Cena zabiegu – nowatorskie rozwiązania, które stosuje się w przypadku implantów jednoczęściowyh pozwalają znacznie obniżyć koszty zabiegu.
Call Now ButtonZadzwoń Demed