fbpx

Leczenie zachowawcze, powierzchnie zęba

Leczenie zachowawcze – czyli co to znaczy ubytek na jednej czy trzech powierzchniach?

Często przychodząc do gabinetu stomatologicznego na leczenie zachowawcze, czyli na potocznie zwane – założenie plomby, słyszymy, że cena leczenia obejmuje wielkość ubytku na poszczególnych powierzchniach zęba. Zwykłemu człowiekowi nic to tak naprawdę nie mówi, dlatego chcielibyśmy Państwu przybliżyć ten najczęściej pojawiający się problem.

Każdy ząb w naszej jamie ustnej, posiada pięć powierzchni, na których może powstać próchnica. Aby dokładnie Państwu to wytłumaczyć, poniżej znajdują się zdjęcia z zaznaczonymi powierzchniami zęba.

Demed powierzchnie zęba w szczęce

Powierzchnie zęba w szczęce

Demed powierzchnie zęba w żuchwie

Powierzchnie zęba w żuchwie

Dlatego zgłaszając się do stomatologa z próchnicą, nie wiemy tak naprawdę ile powierzchni jest do leczenia, dlatego zawsze warto się zapytać lekarza, które powierzchnie zostały zajęte przez ubytek. Próchnica może objąć jedną powierzchnię np. żującą lub więcej 3, a nawet 5 powierzchni, dlatego cena wypełnienia dotyczy tylu powierzchni, na których były prowadzone prace odbudowy zęba. W naszym centrum ceny dotyczące powierzchni zębów przedstawiają się następująco:

Ilość powierzchniCena
Jedna90 – 150 zł
Dwie130 – 170 zł
Trzy150 – 200 zł
CzteryDwie + dwie powierzcznie
PięćDwie + trzy powierzcznie
Zadzwoń Demed