fbpx

Protetyka a cyrkon

Staramy się dbać o nasze zęby, jednak czas i wiele czynników bardzo je osłabia. Z czasem samo leczenie już nie wystarcza i zmuszeni jesteśmy zastosować inną metodę działania taką jak protetyka. Stomatologia proponuje nam w tej kwestii dużo rozwiązań. Począwszy od koronek, mostów po protezy czy też implanty. Różnorodność tych rozwiązań zależy jednak od materiału z jakiego są wykonane.

Nowością na rynku są prace protetyczne wykonane z cyrkonu. Cyrkon to najstarszy i najczęściej występujący minerał z gromady krzemianów występujący w skorupie ziemskiej. Przetworzony na wysokiej jakości tworzywo ma duże zastosowanie w różnych dziedzinach życia, także w stomatologii. Cyrkon posiada znakomite właściwości biologiczne. Nie zawiera metalu więc jest materiałem który zapewnia długowieczność protezie. Nawet gdy z czasem następuje cofnięcie się dziąseł nie dochodzi do żadnych podrażnień ani zaczerwienień. Cyrkon nie prowadzi do powstawania jakichkolwiek alergii !! Ponadto jest to materiał niezwykle wytrzymały oraz odporny na szkodliwe substancje co ułatwia czyszczenie.

Proteza wykonana z cyrkonu ma estetyczny i naturalny wygląd. Zęby są w 100 % białe, bez ciemnych krawędzi. Już teraz w naszej klinice wykonujemy wszelkiego rodzaju prace protetyczne z cyrkonu. Cyrkon jest to najbardziej estetyczny materiał stosowany obecnie w stomatologii dlatego też polecamy go każdemu pacjentowi.

Zadzwoń Demed