fbpx
centrum stomatologiczne demed szablony chirurgiczne implanty

Pacjencie, czy słyszałeś już o szablonach chirurgicznych?

W naszej placówce na warszawskiej Woli istnieje możliwość leczenia implantologicznego przy użyciu szablonów chirurgicznych. Zajmuje się tym dr Michał Karpiński – doświadczony chirurg, o którym możecie się dowiedzieć więcej zaglądając w zakładkę:

https://wola.centrumdemed.pl/zespol/lekarz-stomatolog-implanty-michal-karpinski/

Zacznijmy od tego czym w ogóle są szablony chirurgiczne?
Szablony chirurgiczne są nowoczesnym rozwiązaniem, który znajduje swoje zastosowanie w implantologii. Wspierają one pracę stomatologa podczas zabiegu wszczepienia implantu w sposób bezpieczny i bezinwazyjny. Opracowywane są indywidualnie dla każdego pacjenta na podstawie wcześniej przeprowadzonej konsultacji w oparciu o warunki panujące w jamie ustnej.

Kluczowym krokiem jest pobranie przez stomatologa wycisku z jamy ustnej pacjenta oraz wykonanie badania tomograficznego, które pozwalają ustalić plan zabiegu implantacji. Na ich podstawie tworzy plan leczenia:

  • dobiera kształt, rozmiar, rodzaj i ilość implantów,
  • długość wierteł,
  • głębokość i kąt „nawiercenia”.

Jeśli lekarz posiada już te informacje wówczas może przystąpić do przygotowania i wydrukowania szablonu. Kolejna wizyta to przeprowadzenie zabiegu, podczas którego następuje umieszczenie szablonu w jamie ustnej Pacjenta i nawiercenie kości poprzez otwory znajdujące się w nim. Dzięki temu, implanty zostają umiejscowione w sposób bardzo dokładny, dlatego można od razu nałożyć wcześniej przygotowaną tymczasową koronę protetyczną.

Zastanawiasz się dlaczego warto skorzystać z szablonów chirurgicznych?

  1. Precyzyjne dopasowanie implantu do szczęki i żuchwy pacjenta,
  2. minimalizacja powikłań,
  3. brak opuchlizny, cięć,
  4. szybki czas realizacji,
  5. natychmiastowa korona na implancie, czyli ząb od razu po zabiegu.

Zapraszamy! 🙂

Zadzwoń Demed