implant-centrum-stomatologiczne-demed

Najczęstszym zadawanym pytaniem przez pacjentów przygotowujących się do zabiegu implantacji jest informacja dotycząca dolegliwości bólowych podczas wszczepienia implantu jak i po dokonanej czynności. Czy rzeczywiście obawy przed niepożądanymi skutkami implantacji powinny nas tak niepokoić?

Sam zabieg wszczepienia implantu jest bezbolesny, ponieważ wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym – takim samym jakie wykonywane jest przy leczeniu lub ekstrakcji zęba. Jedynym momentem dotkliwym dla pacjenta jest czynność związana z podaniem środka znieczulającego wiążącego się z ukłuciem błony śluzowej jamy ustnej. Pozostała część zabiegu wszczepienia implantu przebiega bez żadnych nieprzyjemnych doznań.

Większość pacjentów po dokonanej czynności wszczepienia implantu nie odczuwa żadnych dolegliwości bólowych. Natomiast część z nich dotyka ona w niewielkim stopniu – trwająca zwykle od jednego do dwóch, kilku dni. Po zabiegu mogą wystąpić objawy takie jak: niewielki ból po ustąpieniu znieczulenia, obrzęki, rzadko zasinienie w okolicy wszczepienia implantu. Nie powinny one w żadnym stopniu niepokoić pacjenta, gdyż są normalnym następstwem zabiegu. W celu minimalizacji dolegliwości bólowych po zabiegu zostają przepisane na recepcie leki przeciwbólowe i przeciwzapalne oraz antybiotyk w celu zmniejszenia infekcji pozabiegowej.

Sukcesem całego leczenia jest przezwyciężenie strachu oraz zaufanie ze strony pacjenta, a także jego współpraca z lekarzem.

Call Now ButtonZadzwoń Demed